Produkt dnia
PROVANSIA FIELDS 180ml
PROVANSIA FIELDS 180ml
65,00 zł
szt.
FIERY TANGERINE 180ml
FIERY TANGERINE 180ml
65,00 zł
szt.
ŚWIECA UJĘDRNIAJĄCA 130ml
ŚWIECA UJĘDRNIAJĄCA 130ml
45,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
O produktach

Co to ten wosk sojowy?

Wosk sojowy jest przede wszystkim produktem naturalnym, który wykorzystujemy tworząc nasze świece do masażu czy też świece do aromaterapii. Nie powstaje on w wyniku skomplikowanych procesów chemicznych, a jest woskiem roślinnym uzyskiwanym z nasion soi. Dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu jest on w 100% bezpieczny dla środowiska i biodegradowalny oraz może być używany przez alergików. Wosk sojowy w naturalnych warunkach ulega szybkiemu rozkładowi i w żaden sposób nie zanieczyszcza to środowiska. Z tego względu jest bardzo popularny wśród osób, którym nie są obce problemy ekologiczne. Dzięki braku zawartości w swoim składzie węgla czy benzyny wosk sojowy podczas spalania wydziela minimalne ilości dwutlenku węgla i dzięki temu w pomieszczeniach lub na przedmiotach nie osadza się sadza. Dużą zaletą wosku sojowego jest również to, że topi on się w stosunkowo niskiej temperaturze. W razie poplamienia do jego usunięcia wystarczy więc ciepła woda i ewentualnie odrobina mydła.

10 powodów, które czynią świece sojowe wyjątkowymi:

  1. Ponieważ są naturalne, pochodzą ze źródeł odnawialnych, są biodegradowalne i nietoksyczne
  2. Z każdej powierzchni można je łatwo zmyć przy pomocy ciepłej wody i mydła
  3. Palą się około 50% dłużej niż świece parafinowe, a przy dobrze dobranym knocie wypalają się do końca (także ze ścianek naczynia)
  4. Palą się w znacznie niższej temperaturze niż parafina, więc woskiem nie można się poparzyć
  5. Świecę można aplikować (ciepły, pachnący olejek) na skórę
  6. Wytwarzają 90% mniej szkodliwej, lotnej sadzy, niż świece parafinowe
  7. Nie kopcą, nie podnoszą poziomu CO2 w atmosferze
  8. Świece mają naturalne bawełniane knoty, które nie zawierają ani cynku, ani ołowiu, co jest bardzo częste w świecach parafinowych, a negatywnie wpływa na nasze zdrowie
  9. Świece sojowe pachną znacznie intensywniej i przyjemniej niż świece parafinowe – z powodu niższej temeperatury topnienia powierzchnia roztopionego wosku może być znacznie większa, więc zapach uwalnia się lepiej. Zapach ze świecy sojowej pachnie “czyściej”, gdyż nie jest obciążony charakterystycznym zapachem parafiny
  10. Świece sojowe nie powodują bólów głowy, gdyż te naturalne nie zawierają dodatków chemicznych nagminnie stosowanych w świecach parafinowych.
alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl