
Świece to jedne z najchętniej wybieranych dodatków do domu. Wynika to z faktu, że są one nie tylko efektowną ozdobą, ale także świetną metodą na wieczorny relaks. Co więcej, wystarczy już kilka minut palenia, aby po całym domu rozniósł się piękny, urzekający zapach. Aby jednak taka ozdoba mogła posłużyć jak najdłużej, należy wiedzieć, jak odpowiednio ją użytkować.
W jaki sposób należy palić świece?
Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że prawidłowe palenie świec gwarantuje nie tylko ich dłuższą żywotność, ale także bezpieczeństwo użytkowników. Z tego względu nie należy bagatelizować ogólnie przyjętych zasad, które zostały wypracowane przez producentów świec sojowych.
Zdaje się, że najistotniejszy jest czas palenia. Twoja świeca musi palić się bowiem tak długo, aż dojdzie do roztopienia się wosku na całej szerokości pojemnika. W zależności od wielkości naczynia prawidłowe palenie powinno trwać od 2 do 4 godzin. Pamiętaj, że jeżeli wosk nie roztopi się na całej górniej powierzchni, może dojść do tzw. tunelowania. Wówczas świeca będzie wypalać się nierówno, co w konsekwencji spowoduje, że część produktu nie zostanie zużyta.
Niemniej ważna jest długość knota. Przyjmuje się, że powinna ona wynosić od 3 do 4 milimetrów, co zapobiega nieprzyjemnemu dymieniu. W związku z tym pamiętaj, aby przyciąć knot przed jeszcze odpaleniem świecy. Wówczas unikniesz również zanieczyszczeń w wosku.
Czytaj także: Jakich świec używać do masażu?
O czym należy pamiętać, paląc świece?
Powyższe wskazówki to zupełna podstawa, która umożliwia wydłużenie żywotności produktu. Nie należy zapominać również o kwestiach bezpieczeństwa. Pamiętaj, aby nigdy nie pozostawiać palącej się świecy bez nadzoru lub w zasięgu dzieci i zwierząt. Naczynie powinno znajdować się na płaskiej i stabilnej powierzchni, która jest odporna na ciepło. Warto więc zaopatrzyć się w szklaną podstawkę, aby nie uszkodzić mebli. Świeca nie może znajdować się blisko źródła przeciągu. W przeciwnym razie może dojść nie tylko do kopcenia, ale także do rozniecenia ognia.